Продавець Інтернет магазин спортивних товарів оптом та в роздріб розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
746 відгуків
Інтернет магазин спортивних товарів оптом та в роздріб "SAFT"
+380 (67) 535-01-60
+380 (99) 350-26-12

М'ячі для футзалу, міні - футболу

М'ячі для міні-футболу та футзалу: в чому різниця?

Не секрет, що футболісти і в міжсезонні не проти поштовхати м'ячик. І часто вони роблять це в залах. Поступово виробилися певні правила, але в 1980-му році в співтоваристві любителів цієї гри стався розкол. Міжнародна федерація футболу (ФІФА) вирішила виробити єдині правила для гри у футбол під дахом. Частина футболістів вирішила грати за своїми правилами і створила Асоціацію футболу в залах (АМФ). Плутанини додає те, що в російськомовних країнах до того часу вкоренилося назву «міні-футбол». А фактично зараз існують два дуже схожих, але все ж відрізняються виду спорту — футзал ФІФА і футзал АМФ. Додамо, що Україна не є членом АМФ, бо в нашій країні культивується футзал ФІФА, він же — міні-футбол.

Чим відрізняється міні-футбол від футзалу?

Відмінностей між ними не так вже й багато, основні наступні.

У футзалі ФІФА:

  • майданчик може бути на 2 метри ширше і довше;
  • м'яч з ауту вводиться ногою;
  • підкати можна тільки воротарю, заборонений повний контакт польових гравців;
  • при видаленні гравця команда 2 хвилини грає в меншості;
  • дабл-пенальті пробивається з 10-ти метрів;

У футзалі АМФ:

  • м'яч з ауту вводиться рукою;
  • підкати можна всім, допускається повний контакт гравців (як у футболі);
  • при видаленні дозволено відразу ж замінювати вилученого гравця;
  • дабл-пенальті пробивають з 9-ти метрів.

Як вибрати і купити м'яч для міні-футболу

Мабуть, найголовніша відмінність двох даних видів спорту — це розмір м'яча. У футзалі АМФ м'яч маленький (діаметром 58-60 см), але більш важкий (460 г), ніж за версією ФІФА (діаметр 62-64 см, маса 400-440 р). Слід зазначити також, що за стандартом ФІФА у м'яча повинен бути знижений відскік. При падінні на дерев'яну поверхню з висоти двох метрів м'яч повинен підскочити на відстань 55-65 см (для порівняння — якісний футбольний м'яч повинен підстрибнути на 115-155 см). Тому перш, ніж купити м'яч для футзалу, переконайтеся, для якої з версій гри на паркеті він призначений.

Сучасні «снаряди» для гри в залі складаються з покришки, камери і підкладкових шарів. Нинішні інноваційні технології дозволяють багатьом компаніям виробляти якісні футзальні м'ячі. Ціна залежить від багатьох факторів, але в основному — від способу шиття. Ручна робота коштує дорожче, та і якість такого виробу перевершує, скажімо, клеєний куля або зшитий на верстаті. Крім того, слід враховувати, що для автоматичного зшивання використовується більш тонкий і легкий матеріал покришки (поліуретан або полівінілхлорид, тобто ПВХ). Так що для надання готовому продукту необхідної маси доводиться застосовувати більш важку камеру і зменшувати кількість прокладок між камерою і зовнішнім шаром. В м'ячах, зшиті вручну, в основному використовуються бутилові камери, наповнені мікроскопічними поліефірними волокнами. Саме за рахунок такої камери знижується такий важливий показник, як відскік м'яча.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner